Keresés
Close this search box.

3 film, amelyekért idén tavasszal művészmoziban a helyed

Becsült olvasási idő: 2 perc
Ha unod a limonádékat és igazán tartalmas, művészi értékkel bíró filmre vágysz, idén tavasszal a budapesti művészmozik egyikében a helyed, hiszen izgalmasabbnál izgalmasabb alkotásokkal várnak.

hirdetés

A róka

A róka a filmet rendező Adrian Goiginger dédapjának igaz története, aki motoros hírvivőként szolgált az osztrák hadseregben. A II. világháború idején a zárkózott fiatal fiú (Simon Morzé) mellé különös társat rendel a sors. A fiú egy elárvult rókakölyköt talál az erdőben, aki mellé szegődik, és akit – ha kell – az élete árán is megvéd. Különleges barátságuk a fiatal férfit a múltjával való szembenézés felé vezeti. A lehetséges világok legjobbika rendezőjének legújabb alkotása bensőséges film a hűségről és a megbékélésről egy ellenállhatatlanul aranyos rókával a „főszerepben”.

A premier kísérőeseményeként kiállítás nyílt Radisics Milán természetfotós Roxyról, a rókáról készült képeiből, amelyeket az Uránia mozi kávézójában tekinthetnek meg a rókarajongó érdeklődők. A jegyvásárlással pedig jó ügyet szolgálunk, hiszen a jegyeladási bevétel egy részéből a filmet forgalmazó JUNO11 Distribution a Rókales Alapítvány – az emberi tevékenység során megsérült és árván maradt rókák mentésére és gondozására, valamint az ismeretterjesztésre fókuszáló szervezet – tevékenységét támogatja.

A róka március 7-től már látható a mozikban!

Kálmán-nap

Kálmánhoz és Olgához (Hajdu Szabolcs és Tóth Orsi) vendégségbe érkezik Levente és Zita (Szabó Domokos és Földeáki Nóra). A két negyvenes páros Kálmán névnapját készül ünnepelni, de az egyre sűrűsödő koccintások mentén gyorsan felsejlenek a már nehezen titkolható párkapcsolati nehézségek.

Hajdu Szabolcs kapcsolati trilógiájának második darabja is a színpadról kerül a filmvászonra. Míg az Ernelláék Farkaséknál című filmben a konfliktusok a gyermeknevelés körül forogtak, a Kálmán-napban az intimitás és a szexualitás hiányából fakadó feszültségek és morális dilemmák kerülnek a középpontba. A történet megtévesztően egyszerű és hétköznapi, amit az apró részletek tesznek lenyűgözővé.

A Kálmán-nap március 14-től látható a mozikban!

Kék Pelikan

1988-ban Magyarországon már mindenki igényelhetett világútlevelet, kinyíltak a határok, felszabadult az utazás lehetősége, a vonat és a busz azonban nagyon drága volt. Mit ér a szabadság, ha nem lehet élni vele? A Nyugatra vágyódó három jóbarát, Ákos, Laci és Petya rájönnek, hogy a MÁV-nál a jegyeket kézzel írva, kék Pelikan indigót használva töltik ki – egy budapesti belvárosi bérház egyik lakásában megkezdődnek a kémiai kísérletezések, hogy hamis vonatjegyekkel mehessenek világot látni.

Csáki László első animációs mozifilmje, a Kék Pelikan valós eseményeket dolgoz fel. Az író-rendező éveken át készített interjúkat olyanokkal, akiknek az életére sorsfordító hatást gyakoroltak a hamis vonatjegyekkel megvalósult külföldi utazások.

A Kék Pelikan április 4-től látható a mozikban!

Kiemelt kép: Beta Cinema, Geissendoerfer Pictures, Lotus Film; Yoshi Heimrath, Paul Sprinz

Ha tetszett a cikk, ez is tetszeni fog: ezt a 10 filmet várjuk a legjobban 2024-ben.

Tetszett, inspirált? Oszd meg másokkal is!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn