Keresés
Close this search box.

A jövő menedzsereiért – Bemutatkoznak a Női Vezetők a Társadalomért: Együtt. Működünk! Jövő menedzsereinek pártfogása kategória szereplői a MET Csoport támogatásával

Becsült olvasási idő: 11 perc
A Menedzserszövetség „Női Vezetők a Társadalomért: Együtt. Működünk!” című kampányának a MET Csoport támogatásával megalakult Jövő menedzsereinek pártfogása kategóriájában olyan hiteles női vezetők mutatkoznak be, akiknek szívügye tudásmegosztással támogatni a jövő vezetőit. A kampány főtámogatója a Zenon Clinic.
noi-vezetok

hirdetés

Balról jobbra: Boldizsár Dóra, Czakó Bori, Rajki Annamária, Ruff Gabriella, Gothárdi Ibolya, Staár Beatrix

Az igazi vezetők megosztják azt a tudást, amire az évek során szert tettek. Szívesen vállalják a mentor szerepet, hiszen vannak emlékeik arról, fiatalon nekik is mekkora szükségük volt a támogatásra. A mentoráltakkal történő közös munkából a mentorok is profitálhatnak, közelebbről megismerhetik a fiatalabb generáció gondolkodásmódját, ami segítséget jelenthet vezetői munkájukban.

A Menedzserszövetség 2021 óta minden évben elkötelezett azon vállalása mellett, hogy a nőnapra időzített kampányában bemutassa női vezető tagjait, és felhívja a figyelmet példaértékű munkájukra. Megújult koncepcióval és címmel: „Női Vezetők a Társadalomért: Együtt. Működünk!” nyolc kiemelt, társadalmat érintő téma mellé állt a szervezet 40 női vezető tagja, akik idén egy-egy számukra fontos ügyet támogatnak szerepvállalásukkal. A főszereplők ezúttal is olyan példaképek, akik szakmájukban elért sikereik által pozitív, követendő utat mutatnak. Az idei kampány különlegessége, hogy mindegyik témához egy-egy releváns alapítvány női munkatársa vagy vezetője is csatlakozott, akik számára a Menedzserszövetség a láthatóság mellett ösztöndíjas részvételi lehetőséget biztosít nagysikerű Mentor Programjában.

A „Női Vezetők a Társadalomért: Együtt. Működünk!” kampány szereplői most megosztják véleményformáló üzeneteiket, melyekkel a Menedzserszövetség fel szeretné hívni a figyelmet küldetésére, miszerint a társadalmat érintő kérdésekben közösen többet tehetünk, összefogással a célokat könnyebben elérhetjük. 

Staár Beatrix, a MET Csoport csoportszintű marketing kommunikációs igazgatója

,,Azt üzenem a fiataloknak, hogy vegyék kezükbe a sorsukat és merjenek kiragyogni a »kórusból«! Mert minden velük kezdődik.“

Egyik társalapítója vagy a WONY, vagyis a Women In Energy egyesületnek. Mi hívta életre a törekvést?

2011 óta dolgozom a svájci központú MET energiavállalatnál, így bátran cáfolom azt a tévhitet, hogy az energetika kizárólag férfiakból álló világ lenne, vagy hogy csak mérnök diplomával lehetne itt elhelyezkedni. Nem vagyok egyedül ezzel a tapasztalással: 2017-ben tizenegyen alapítottuk meg a womeninenergy-t (WONY), amely az energetikai szektor női kulcsmenedzsereit gyűjti egy csokorba, azzal a céllal, hogy növeljük iparágunk női felsővezetőinek láthatóságát, és inspiráljuk a fiatalabb generációt. Szeretnénk mentoráltjaink számára irányt mutatni és lehetőséget biztosítani arra, hogy minél többet tanuljanak a magasabb pozícióban lévő, tapasztaltabb szakemberektől. Úgy érezzük, hogy nekünk, már pozícióban ülő női top menedzsereknek kifejezetten feladatunk tovább nyitogatni a perspektívákat a nők számára, és elhitetni velük, hogy a tehetséges fiatal női szakemberekre szükség van az energetikában is. Nem beszélve arról, hogy ma az energiaszektor tényleg az egyik legizgalmasabb ágazat: olyan kihívások közepette kell tudni biztosítani az energiaellátást és a jövő energiaforrásait – megfizethető és elérhető módon -, mint korábban soha: jól emlékszünk még a Covid-járványra, majd mindennapjainkba megérkezett a klímaváltozás és a zöldátmenet égető kérdése is. Az ezen kihívásokra adott döntések és válaszok a teljes társadalomra óriási hatással vannak – minden tehetséges szakértőre, férfira vagy nőre, nagy szükség van. 

A Women in Energy kapcsán hogyan zajlik a fiatal nők mentorálása?

A WONY tagjai a közép- és kelet-európai régió nagy energetikai vállalatainak többségéből érkeznek. Mint a legtöbb mentorprogramban, így a WONY-nál is, mentoráltjaink rögtön olyan magas szakmai körökbe kerülnek be, ahol a személyes konzultációk során számos szakértővel, elsőszámú vezetővel találkoznak, s akiktől már az első találkozások során is rengeteget tanulhatnak. Mindemellett a hozzánk csatlakozók ennek a különleges közösségnek az erejét is élvezhetik, ráadásul – és azt hiszem, ez nem túlzás – konkrétan maguk is részt vehetnek a jövő alakításában. És ne feledjük talán a legfontosabbat: fiatal mentoráltjaink nagyon komoly kapcsolati tőkével lesznek gazdagabbak, aminek kamatoztatása már csak rajtuk múlik. 

Vezetőként mit tartasz fontosnak a mentorálás vonatkozásában?

Mondhatom, hogy a MET Csoportnál a sikerünk egyik kulcsa a tehetséges és elkötelezett munkatársak. Ezért is fektetünk nagy hangsúlyt cégen belül kollégáink, illetve cégen kívül több egyetem, szakkollégium, ösztöndíjalapítvány, tehetségkutató és edukációs program támogatására (Ferences Ösztöndíjprogram, BOM Alapítvány/Berzeviczy Albert Ösztöndíjprogram, Virtuózok, Messzehangzó Tehetségek Alapítvány, stb.). Fontos a munkahelyi környezet, az inspiratív, jó hangulat. Kemények az üzleti elvárások, muszáj összetartanunk, mert egymást támogatva tudjuk azt a teljesítményt nyújtani, amit egy sikeres vállalat vezetése elvár. Élvezem, ha sikerül olyan tehetségeket bevonzani és támogatni, tudásukat fejleszteni, akik ismerik a munkával szembeni alázatot, szorgalmasok, agilisak, nem félnek kérdezni, és közben hajtja őket egyfajta egészséges magabiztosság, magyarul elhiszik, hogy képesek bármire és nem félnek az extra teljesítménytől sem. Teret, lehetőséget és önállóságot kell adni nekik, és karmesterként vezetni őket.

Kisgyerekként, az általános iskolámban beneveztem egy úszóversenyre. Úgy, hogy nem tudtam még úszni. Amikor édesapám erre kedvesen felhívta figyelmemet, kisvártatva csak ennyit válaszoltam: „de mi van, ha megnyerem?” Igaz, azt az úszóversenyt nem nyertem meg, mást viszont igen: hitet önmagamban. Kívánom mindenkinek, hogy higgyen önmagában az élet minden területén. Ez önmagában persze még nem elég a sikerhez. Pár éve találkoztam Barabási Albert László A képlet – A siker egyetemes törvényei című könyvével, amit minden tanuló, pályakezdő, vagy éppen szülő számára is ajánlok. Minden bizonnyal nem ez a legtámadhatatlanabb szakmai mű, amit valaha írtak, viszont pont arról szól, hogy a tehetség nem minden. A siker valójában annak függvénye, hogy mit gondolnak rólunk mások, és hogyan reagálnak a cselekedeteinkre. Azonban vallom, hogy minden velünk kezdődik! Ha mi elhisszük, no meg úgy viselkedünk, és meg is teszünk érte mindent, akkor megtettük az első lépést. Ez a fajta egészséges önbizalom elengedhetetlen a fejlődéshez. Nagyon fontos a támogató közeg is, és néha elég egy hajszálnyi támogatás, hogy egy fiatal átlépje a számára ingoványosnak tűnő határt, majd önmaga is rájöjjön, hogy kár lett volna nem megtenni.

Czakó Borbála stratégiai tanácsadó, korábbi londoni magyar nagykövet

„A karrier titka a pozitív jelenlét és a folyamatos építkezés. Azt mondják minden fejben dől el, de az sem árt, ha ehhez tárgyalóképesség és elegancia is társul.”

Véleményed szerint milyen egy jó mentor? 

A jó mentor szívét-lelkét adja bele a mentorálás folyamatába. Az egyéni mentorálas előnye, hogy személyre szabott tematika szerint lehet felépíteni a szakmai programot. Egy jó mentor erre alapozza a munkáját.  Minden menetee más és más.  A siker érdekében a jó mentor azokat a megoldásokat keresi meg, amik a legideálisabbak az adott mentee-nek.  Van akinek kapcsolatrendszerre, másnak szakmai támogatásra, a harmadiknak jó tanácsokra van szüksége. A jó mentor egyben jó „szponzor” is lehet, segíthet a személyes karrier építésében is.  Olyan ajtókat nyit ki, amik amúgy nem lennének elérhetők.

Természetes folyamat volt számodra, hogy átadd a tudásod a fiatalabb generációnak?  

Vezérigazgatói és londoni nagyköveti munkám során vált különösen fontossá a mentorálás, a megfelelő utódlás biztosításának érdekében. A szakszerű mentorálás komoly felkészültséget igényel; felelősség, amivel jól kell tudni élni. Szeretek a fiatal  generációval foglalkozni, ezért magától értetődő számomra a tudás és a legjobb gyakorlatok átadása.  A multinacionális cégeknél az üzleti modell is azt kívánja, hogy mentorálással támogassuk és építsük fel a jövő fiatal generációját.

Mentorként milyen eredményeidre vagy a legbüszkébb? 

Az EY Globális vezetőjeként Londonban nemzetközi szinten volt feladatom a cégen belüli kiemelkedő tehetségek mentorálása.  Az EY-nak akkor több mint 100 országban 250 ezer munkavállalója volt. Döntéshozóként volt lehetőségem ténylegesen befolyásolni a tehetséges vezetők kiválasztását. Pályafutásom során száz plusz mentorálttal dolgoztam, akiktől én is nagyon sokat tanultam. Aktív kapcsolatot ápolok ma is mentoráltjaim nagy részével.  Hálás dolog mentornak lenni. Sokak pályafutását láthatom beteljesedni.  A legsikeresebb mentoráltam az EY budapesti recepcióján kezdte és az idők során az EY brüsszeli irodájának vezetéséig vitte. 

Ruff Gabriella, a Karrier Hungária Kft. tulajdonosa és ügyvezetője

„Tegyünk együtt a jövő menedzsereiért!”

A munkaerőpiacon könnyebben el tudnak helyezkedni azok, akiket aktívan mentoráltak?

Igen, általában elmondható, hogy azok, akik részt vesznek mentorálási programokban vagy rendszeresen kapnak mentorálást, könnyebben tudnak elhelyezkedni a munkaerőpiacon. A mentorálás számos előnyt kínálhat a pályakezdőknek és tapasztaltabb szakembereknek egyaránt. Ilyenek lehetnek: a konkrét tapasztalatok átadása, a szakmai network építés, a karrierút tervezés. Több mint 20 éve vezetek HR tanácsadó cégeket és nagyon szerencsésnek érzem magam, mivel a jövő menedzsereit mindig magunk fejlesztettük. Fejvadász cégekben két vezetői út áll a munkatársak előtt: vagy szakmailag válnak egy adott terület szakértőjévé, vagy egy adott csapatot vezetve válhatnak csoportvezetővé, operációs vezetővé, cégvezetővé. Büszke vagyok rá, hogy azok a vezetők, akik cégünknél kezdtek el ismerkedni a szakma alapjaival, majd váltak vezetőkké, mára már sok esetben nagy nemzetközi cégek közép- vagy felsővezetői pozícióiban ülnek. Az is örömmel tölt el, hogy több kollégámmal már 10-20 éve együtt dolgozom, az egymás iránt érzett szakmai elismerés, tisztelet és feltétlen bizalom megkönnyíti a napi munkavégzést.

Nőként és főleg édeasanyaként milyen nehézségekkel kellett szembenézned a karriered során?

Nagyon korán váltam vezetővé, ami komoly kihívásokat tartogatott. Huszonnégy évesen neveztek ki egy nemzetközi HR tanácsadó cég magyarországi ügyvezetőjévé úgy, hogy nem volt korábbi cégvezetői és csapatvezetői tapasztalatom. Nullából kellett felépítenem egy nemzetközi cég magyarországi leányvállalatát és kialakítanom a vezetői gárdát és a csapatot, akikkel 3 év alatt piacvezető pozíciót értünk el. Nehéz volt ez az út? Nagyon, de örülök, hogy sikeresnek bizonyult és arra bíztatok mindenkit, hogy egy-egy nehéz helyzetben ne a problémát lássa, hanem a lehetséges megoldásokat, ez mindig segít.

Három gyermeket vállalva is lehet karriert építeni. Visszatekintve én szép karriert építettem, pedig sosem a karrierépítés lebegett a szemem előtt, hanem az, hogy imádtam a szakmámat és ezt a lelkesedést sikerült átadnom a körülöttem lévőknek, így nagyon sikeres csapatokat tudhattam mindig magam körül. A munka és a magánélet egyensúlyára törekedni kell, de ne legyenek illúzióink ezzel kapcsolatban, tökéletes egyensúly nincs, mindig kicsit billeg a mérleg nyelve: hol erre, hol arra. Második gyermekem még csak kétéves volt, amikor létrehoztam saját tanácsadó cégemet, mert volt egy álmom azzal kapcsolatban, milyen egy igazán támogató légkörű toborzó cég. Visszagondolva merész ötlet volt, de megérte! Cégtársammal kiléptünk a multinacionális munkaerő közvetítő cégbiztos felsővezetői pozíciójábóll, hogy létrehozzuk saját tanácsadó cégünket,  a Karrier Hungáriát. Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy annak ellenére, hogy mi egy 100%-ig magyar tulajdonú cég vagyunk, piaci versenytársaink, a legnagyobb nemzetközi toborzó cégek a Karrier Hungáriát tartják egyik fő versenytársuknak, ez számunkra megtiszteltetés. Sikerült megvalósítani álmunkat és létrehoznunk egy olyan magyar brandet, amely a nemzetközi sztenderdek szerint, de egy helyi cég rugalmasságával tud működni és piacvezető helyen listázza a szakma.

Vezetőként, hogyan lehet elősegíteni, hogy egy szervezeten belül motiváltak és ambiciózusak maradjanak a fiatal tehetségek?

– fiatal tehetségek bevonzása employer branding segítségével

– megfelelően előkészített onboarding tréning az első 30-60 nap pozitív élményei

– mentoring vagy „buddy” rendszer kialakítása

– teljesítményértékelések, céges díjak, elismerések, pozitív vállalati cégkultúra

– világos karrierutak ismertetése, előrelépési lehetőségek biztosítása

– bizalom az ifjú tehetségek irányában, pozitív megerősítések, tréningek

– figyelem a munka és a magánélet egyensúlyára 

Rajki Annamária, a Magyar Telekom Tévé és entertainment igazgatója, TV Tribe lead

 „Vezetőként nemcsak feladatot kell delegálni, hanem osztozni kell a sikerben is, hisz fontos, hogy a kollégákkal egy csapatként ízleljük meg azt.”

Mentorként mire vagy a legbüszkébb? 

Évek óta mentorálok csapaton és cégen kívül-belül.Ebben a vezetői és szakmai tapasztalataim mellett executive coach végzettségemet is használni tudom. A munkámhoz hasonlóan nagyon módszeres vagyok a mentorálásban is, hiszek abban, hogy a rendszerezett munka, jó kérdések és pontos válaszok szükségesek a jó eredményhez. Mindenkit bíztatok arra, hogy fektessen munkát az önfejlesztésbe, figyelje a körülötte dolgozó munkatársakat, tekintsen rájuk példaképként.Bátran tanuljunk egymástól.

Örülök neki, hogy a korábbi mentoráltjaim és munkatársaim egyre többször bukkannak fel a szakmában vezetőként, vagy szakterületük kiváló szakértőjeként. Ma is kapok tőlük olyan visszajelzést, hogy a módszeresség, a tudás, a felkészültség és persze a kellő lazaság nagyon sokat segítenek nekik a mindennapokban és a krízis helyzetekben is.

Mit gondolsz, melyek azok a kulcsterületek, amikkel egy szervezeten belül foglalkozni kell? 

A delegálás minden vezetőnek nagyon nehéz feladat. A leggyakoribb válaszok amit a delegálásról való beszélgetéskor hallok, az hogy “gyorsabban megcsinálom”, “az a biztos, amit én csinálok” De valójában ez nem igaz. A delegálással időt szabadítunk fel, amit más feladatok megoldására fordíthatunk, amiben ismét érezhetjük, hogy ott hagyjuk a saját kezünk nyomát szakemberként, vagy még inkább vezetőként.  Ha úgy gondolunk a delegálásra, hogy nem csak a feladatot adjuk át, hanem sikeressé tesszük a kollégáinkat, máris könnyebb lesz a forward gomb használata. Fontos, hogy  jó csapatot rakjunk össze, tegyük képessé a kollégáinkat a feladatok elvégzésére, hatalmazzuk fel őket a döntéshozatalra. Így lehet  ez a csapat a legfontosabb támaszunk ahhoz, hogy sikeresek legyünk egyénként és csapatként is. Az ügyfelek igényeinek  való megfelelés, a  tulajdonosi elvárások teljesítése  mellett a kollégák részére jó ha boldog munkahelyet tudunk létrehozni. A sikerek mellett mi olyan life-work balance (szándékosan ez a sorrend) programokat állítunk össze (magunknak és a csapatoknak is), amelyek helyére teszik a dolgokat a fejünkben és a lelkünkben is.  

Mit ajánlasz azoknak, akik szeretnének egy kicsit kilépni a komfortzónájukból?

Manapság két szlogent hallunk gyakran, az egyik, hogy lépj ki a komfotzónádból! A másik pedig hogy annyit vagyok komfortzónán kívül, hogy már nem találok vissza.  A komfortzónából való kilépés kényelmetlen annak, aki jobban szeret komforton belül lenni, de vigyáznunk kell azokra is, akik a probléma megoldásban többször használják az out-of-the-box módszereket. Az egyensúly a fontos a feladatmegoldásban is. Úgy látom, hogy a tapasztalat teszi lehetővé, hogy egyre több dolgot tudjunk megoldani anélkül, hogy túllépnénk a komfortzónánkon, hiszen amivel (vagy amihez hasonló dologgal) már találkoztam, az már elérhető tudás a számomra. Ahhoz, hogy kilépjünk a saját gondolkodási módszertanunkból érdemes ténylegesen látószöget váltani: van aki hegyet mászik, van aki főz, van aki kreatív írással hozza elő magából a más megoldási formák felé való nyitottságot. Egy jó látószög váltó megoldás lehet a mentoring is, ahol lehetőségünk van a saját dolgainkra más szempontból ránézni egy mentor támogatásával. Én magam sokszor használom ezt az eszközt arra, hogy kiegészítsem a saját gondolatmenetemet, új nézőpontokat hozzak be. Sikeres nézőpontváltást kívánok minden olvasónak!

Gothárdi Ibolya, a 4iG Csoport HR igazgatója

 „Számomra minden mentorálás egy izgalmas lehetőség, kihívás és kemény munka is egyben, hogy a legtöbbet hozzam ki a mentoráltból, és közben mentorként és vezetőként magam is tanulok,  fejlődöm.”

Mentorként mire vagy a legbüszkébb?

A mentoráltjaim sikereire, illetve arra, hogy a mentoring folyamat lezárása után még évekig fennmarad egy informális kapcsolat köztünk. Jelenleg több mint tíz korábbi mentoráltammal tartom a kapcsolatot, akik időről időre megkeresnek, amikor egy fontos döntéshez vagy meghatározó karrier mérföldkőhöz érnek, vagy csak hogy megosszák velem a tapasztalataikat, tanácsot kérjenek vagy egy kis biztatásra van szükségük. Ez egy nagyon pozitív megerősítés és visszajelzés arról, hogy a mások fejlesztésébe, támogatásába fektetett idő és energia mindig többszörösen megtérül!

Egy másfajta büszkeség az, amikor például az egyik korábbi mentoráltam mesélte, hogy minden egyes mentoring alkalmunk után megragadott egy olyan meghatározó gondolatot, amit tovább adott a saját csapatának, így közösen tanultak, jártak körbe egy témát. Ezáltal – bár közvetetten –, de még nagyobb a hatás, amit tudásmegosztás által el lehet érni. 

Mitől vált számodra kiemelt misszióvá a következő generáció tehetségeinek felemelése?

Már a vezetői karrierem kezdetén is nagy figyelmet fordítottam a csapatom fejlesztésére, a tudásátadás fontosságára. Aztán nagyon hamar megfogalmazódott az igény a szervezeten belül is a vezetők részéről, hogy szívesen beszélgetnének velem, fordulnának hozzám tanácsért. Ezért elvégeztem a nemzetközi coaching képzést, és mentorálok azóta is aktívan olyan szakmai szervezetek programjaiban, mint pl a Menedzserszövetség vagy a HBLF Mentor Programja.

Amikor saját szervezetemen kívüli mentoráltakkal foglalkozom, olyanokkal, akik más iparágból érkeznek vagy a KKV szektorból, az mindig nagyon érdekes és inspiráló számomra. Ezekből a beszélgetésekből én is sokat tanulok, segít nekem, hogy szélesebb spektrumban gondolkozzak, ne csak nagyvállalati szemmel nézzem a világot. Ezért is örülök, hogy a Menedzserszövetség és a BOM Alapítvány együttműködésének keretein belül egy fiatal élsportoló üzleti életbe való integrálását segítem jelenleg is mentorként.

Mire kell odafigyelnie egy jó mentornak a mentorálási folyamat során?

Több dologra is, de talán az egyik legfontosabb, hogy a mentorált saját tempójában kell haladni, hiszen mindenkinek megvan a maga tanulási sebessége, nyitottsága az új dolog befogadására, mennyire tudja megfogalmazni, hogy min szeretne dolgozni, milyen dilemmái vannak, és ezt tiszteletben kell tartani, nem szabad siettetni. Az elérendő cél több annál, hogy mindenáron eljussunk egy döntéshez, sokkal inkább a gondolkodásmód formálásában, más perspektívák feltárásában segítem őket és természetesen sok jó – és néha nehéz – kérdéssel. 

Azt is megtanultam, hogy van olyan helyzet, amikor egy mentorált elakadásban van, és inkább biztatásra, inspirációra van szüksége, magabiztosságának megerősítésére, hogy tovább tudjon lendülni. A mentorálás valahol a mentor türelmét, empátiáját is fejleszti: ki kell várni a megfelelő pillanatot, amikor a mentorált maga jön rá a megoldásra vagy mondja ki a megfejtést vagy döbben rá olyan dologra, amire sosem gondolt előtte. Az én feladatom az, hogy különféle eszközökkel segítsem őt a céljai elérésében vagy a megfejtéshez vezető úton.

Egy másik nagyon fontos tényező, amire mentorként figyelni szükséges, hogy ne keveredjenek a szerepek, ne menjenek át a találkozók szakmai problémamegoldásba. Könnyen elviheti a fókuszt, ha a mentee az adott nap problémáját hozza be és csak arra tud koncentrálni. Nekem ilyenkor az a feladatom, hogy a fókuszát kitágítsam, más perspektívákat mutassak számára, és tudatosan ráirányítsam a figyelmét arra, hogy mint vezető mit tanul a kialakult helyzetből. 

Számomra minden mentorálás egy izgalmas lehetőség, kihívás és kemény munka is egyben, hogy a legtöbbet hozzam ki a mentoráltból, és közben mentorként és vezetőként magam is  tanulok, fejlődök.

Boldizsár Dóra, a protégé. Talent Lab matketingvezető önkéntese

„Egy mentorprogram kapcsán óriási élmény látni, hogy elfoglalt és sikeres vezetők önzetlenül osztják meg hatalmas tudásukat és értékes idejüket a fiatalokkal azért, hogy segítsék őket akárcsak egy kicsit is eligazodni ezen a kalandos útvesztőn, ami maga az élet, melynek egy igen meghatározó szelete a karrier.”

Mit vársz a közös munkától a mentoroddal?

Szeretnék jó menedzser lenni egyszer. Ehhez még nyilván sokat kell tanulnom és sok tapasztalatot kell gyűjtenem. Szeretném, ha a vezetői készségeim fejlődnének – mint például a stratégiai gondolkodás – szeretném megtanulni az üzleti stratégia kialakítását és megfelelő végrehajtását is. Kommunikációs készségeimet is szeretném fejleszteni, megtanulni hatékonyan és biztosan hozni döntéseket és ezeket határozottan, de kedvesen kommunikálni. Önbizalmam növelése sem árt ahhoz, hogy jobban merjek megnyilvánulni, véleményt kifejteni. A mentortól olyan tapasztalatok és példák megosztását várom, amelyek inspirálók és tanulságosak lehetnek számomra. Illetve szeretnék jobb mentorrá is válni, Egyetemistaként a Tanítsunk Magyarország programban már tevékenykedtem. Szerintem a mentorkodás egy nagyon értékes tevékenység, így remélem, hogy a mentoromtól jó példát látva ezt a fajta tudásomat is fejleszthetem és kamatoztathatom majd a jövőben.

Miért fontos számodra a portegé.-ben végzett munkád? Mi ad motivációt?

Mielőtt a protegé.-hez csatlakoztam, valójában nem is „ismertem” ezt a fogalmat, hogy mentor. Nekem soha nem volt. A protégé. talán pont ezért tetszett meg annyira, mert óriási élmény volt látni, hogy elfoglalt és sikeres vezetők mennyire önzetlenül osztják meg hatalmas tudásukat és értékes idejüket a fiatalokkal azért, hogy segítsék őket akár csak egy kicsit is eligazodni ezen a kalandos útvesztőn, amit úgy nevezünk, hogy élet és aminek egy szelete a karrier. Én örömmel támogatom ezt a munkát.

Munkásságodban hol találkozik az üzleti és a civil szféra? 

Sok social mediás és marketing tevékenységben vettem már részt korábbi munkáim során, illetve jelenleg is kommunikációs és rendezvényszervezői munkát végzek, így szerettem volna ebből visszaadni és támogatni egy jó ügyet. ahogy bekerültem a protégé. közösségébe, a mentorálás támogatása a szívügyemmé vált. A protégé. szemléletmódjával és célkitűzéseivel – amit Horváth Viola az alapítója és vezetője képvisel – tökéletesen tudok azonosulni: a közösségteremtéssel, az emberek összekapcsolásával, a jövő építésével, a fiatalok segítésével…így ezt a munkát teljes szívvel tudom támogatni. A protégé. inspirálta azt is, hogy továbbtanuljak, mint HR menedzser , amiben főként a pályaválasztási tanácsadás érdekel, remélve, hogy   minél több fiatalt tudok segíteni majd a jövőben. 

Tetszett, inspirált? Oszd meg másokkal is!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn