Végzettsége szerint nyelvész, de dolgozott modellként, színészként, filmproducerként is. Rendelkezik coach képesítéssel, társasházi számvizsgáló elnök és tagja a Margit-negyed elnevezésű bizottságnak is.
A saját weboldaladon olvastam, hogy társasházi számvizsgáló elnök vagy már 2019 óta. Elmeséled, hogy kerültél ebbe a tisztségbe egy budapesti társasházban?
Az egész még 2019-ben kezdődött, amikor is úgy döntöttem, visszaköltözöm abba a második kerületi lakásba, ami már közel húsz éve az enyém volt, de jó darabig nem éltem benne. Bevallom, megdöbbentem azon, hogy abban a házban az eltelt évek alatt szinte semmi nem változott. Mindenképpen tenni akartam valamit, így a lakóközösség újdonsült tagjaként alig vártam, hogy részt vegyek az esedékes közgyűlésen. Mikor megkérdezték, hogy ki vállalná el a számvizsgáló elnök tisztségét, rögtön jelentkeztem. Igazság szerint akkor még nem is tudtam pontosan, hogy mit jelent mindez, nem voltam vele tisztában, hogy mire vállalkoztam.
És mire vállalkoztál?
Bevallom, a közgyűlés után nekem is alaposan fel kellett térképeznem, mi is lesz majd a dolgom. Fogalmam sem volt róla, hogyan kell megírni például egy számvizsgálói jelentést vagy előterjeszteni egy javaslatot. Viszont baromi lelkes voltam és hajtott a vágy, hogy végre valami érdemi változás is történjen a házban. Mivel elég gyorsan tanulok, hamar belerázódtam, főleg mert érdekelt is a dolog. Sokan azt hiszik, hogy a számvizsgáló elnöknek is hasonló a munkája, mint a közös képviselőnek. Pedig ez nem így van. Ha például Marika néninél a földszint kettőben beázás van, akkor nem hozzám kell fordulnia. Bár nem egyszer volt már példa ilyenre is. De én elsősorban a közös képviselet munkáját és a társasház pénzügyi működését vagyok hivatott ellenőrizni. Ezen felül kiveszem a részem a felújítási munkálatok megszervezéséből is, kivitelezőket keresek, tervezeteket készítek.
Mekkora közösségről beszélünk? Hány lakás van a házban?
Ez egy körülbelül ötven lakásos társasház, vagyis elég sok embert érint bármilyen változtatás. A legnehezebb talán konkrét cselekvésre ösztönözni a lakókat. Az általános mentalitáshoz nálunk hozzátartozik az, hogy amikor tenni kell valamit, akkor mindenki egyetért, majd a másikra mutat. Egy terv hallatán rendszerint mindenki a kifogásokkal jön elsőként. Hogy erre most nincs pénz, idő, satöbbi. Nagy feladat innen kimozdítani őket.
És milyen volt a fogadtatásod? Nem túl gyakori, hogy egy nemzetközileg is elismert színésznő a lakóközösség élére álljon.
Mai napig kapom a megjegyzéseket és hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem számítanak. De még ez sem tudja elvenni a kedvem. Az elmúlt négy év során bizonyítottam a rátermettségemet, megalapítottam a Facebookon a Számvizsgálók Klubját is, mely remek teret biztosít az eszmecserére azoknak, akiket érdekel a téma. És bár ez egy fajta önkéntes munka, mivel nem kapok érte fizetséget, engem továbbra is motivál. Nyilván az is közrejátszik ebben, hogy egy kicsit kontrollmániás vagyok.