Keresés
Close this search box.

Anya leszek, semmi pánik! – 6 Instagram oldal, ha az anyaságra készülsz

Becsült olvasási idő: 3 perc
Lehetünk-e tudatosak az anyává válás időszaka alatt, és legyőzhetjük-e az anyaságról kialakult prekoncepciókat? Hetente visszatérő rovatunkban kolléganőnk, Tóth-Iványi Petra saját tapasztalatai alapján keresi a választ.

hirdetés

Ahogy azt már korábban írtam, a várandósságom legelejétől igyekeztem különböző platformok segítségével felkészíteni magamat az előttem álló időszakra.  Az interneten és a közösségi oldalakon rengeteg információt találni, de nagyon nehéz kiszűrni a hiteles és megbízható forrásokat.  Éppen ezért összeszedtem azokat az Instagram oldalakat és mögöttük álló nőket, akiket én követtem a kilenc hónap alatt.

@hormonmentes

Cserháti-Herold Janka, termékenységtudat-szakértő, hormonmentes.hu alapító

Janka oldalával a menstruációs kehely kapcsán találkoztam négy-öt éve. Környezetvédelmi szempontból kerestem valami alternatívát a tamponra, és a Hormonmentes You Tube csatornán találtam egy videót, amiben Janka elmagyarázza, mi ez, hogyan működik. Az ő webshopjából rendeltem meg magamnak az első két kelyhemet. Azóta is ezeket használom, illetve használtam kilenc hónappal ezelőttig.  A fenntartható menstruációs eszközökön túl a hormonmentes platformjain megismerkedhetsz a női menstruációs ciklus működésével és a termékenységtudat módszerrel, mely tudást fogamzásgátlásra és babatervezésre is egyaránt alkalmazhatod. Ezeken túl rengeteg edukációs tartalmat találsz és mivel Janka három gyermek édesanyja, az ő megéléseiről is olvashatsz. Én minden nőnek kötelezővé tenném Janka videóit és posztjait, mert a női test működése, a menstruáció, a szexualitás nem lehet tabu a mai világban.

@anyafalva

Jansik Aisha, evidenciákon nyugvó szakmai és segítő tartalmak

Az Anyafalva Instagram fiók az Anyafalva kismama applikáció támogató oldalaként jött létre, amit már az első írásomban is említettem. Aishát, az alapítóját személyesen ismerem. Két gyermekes édesanya és azzal a céllal alkotta meg az appot, hogy legyen egy magyar fejlesztésű, hiteles és aktuális információkat nyújtó kismama platform, aminek használata után kevesebbszer hangzik el az anyukák szájából a „Bárcsak előbb tudtam volna!” mondat. Szerintem ez abszolút sikerült, én kilenc hónapon át használtam és imádtam. Az Insta oldalon található posztokat azóta is sorra mentem le, mert mindenre kiterjednek, informatívak, megnyugvást és egyben feloldozást adnak.

@drbenkovicsjulia

Dr. Benkovics Júlia, szülész-nőgyógyász szakorvos

Ha igazán hiteles forrásból szeretnél informálódni, akkor ez az oldal is kötelező! Imádom, ahogyan Dr. Benkovics Júlia közérthetően, az orvostudomány jelen állása szerint megválaszolja a minket, pácienseket foglalkoztató kérdéseket. Eloszlat olyan tévhiteket, mint hogy szoptatás alatt nem lehet k betűs ételeket enni. A sztorikban frappáns gifekkel dobja fel az egyes témákat. A stílusa és hozzáállása példaértékű. Nem kioktató, nem lenéző. Bárcsak minden nőgyógyász ennyi empátiával és türelemmel fordulna a páciensei felé. Gyakran mentem le az ő posztjait is és alkalomadtán megosztom másokkal is, ha információ hiányában vannak. 

@masallapotot

Másállapot a szülészetben!

A Másállapotot a szülészetben! mozgalom küldetése, hogy együttes változást idézzen elő az egyén, az ellátórendszer és a társadalom szintjén, hogy a nőközpontú ellátás megvalósuljon. Én állami kórházban szültem. A történetek, amiket a Másállapot oldalán olvastam, megerősítették bennem, hogy fel kell készülnöm, mind mentálisan, mind jogilag. Hogy értem ezt? Utána kell járnom, hogy a kórházban mik a lehetőségeim, mihez van jogom. Milyen mondatokat vághatnak a fejemhez, és ezekre hogyan tudok reagálni. Erről legközelebb írok, de előzetesen annyit elárulok, hogy sajnos szükségem volt arra, hogy felvértezzem magam. Hálás vagyok a munkájukért és tényleg ajánlom mindenkinek, aki állami kórházban tervez szülni. Nem azért, hogy megijedjen, hanem, hogy felkészüljön.

@anyatej

Minden, amit az anyatejes táplálásról érdemes tudni

Mira, az alapító két gyermek édesanyja. Posztjaiban bevezet a szoptatás rejtelmeibe, elmagyarázza az anyatej összetételét és azt, miért jó, ha ezzel táplálod gyermekedet. Eloszlatja a szoptatással kapcsolatos tévhiteket, és megerősítő üzenetekkel bátorítja az édesanyákat.  Mert valljuk be, a szoptatás ugyan ösztönös, mégis rengeteg ponton el lehet benne vérezni. 

@csaszarvonal

Mindent a császármetszésről A-Z-ig

Az oldal célja a már császárral szült, illetve császáros szülésre készülő vagy várandós édesanyák támogatása. Van egy mobil applikációjuk is, amelyben szülés utáni regenerációt segítő videótár található. Nekem nem volt szükségem ezekre az információkra, de megnyugtató volt tudni, hogy van hová fordulni, ha úgy hozza az élet. 

Fotó: Canva

Kattints, és olvasd el az Anya leszek, semmi pánik! előző részét is!

Tetszett, inspirált? Oszd meg másokkal is!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn