Gyertyafényes koncert, tabudöntögető előadás és egy új szokás – Szerkesztőségünk programajánlója

Becsült olvasási idő: 3 perc
Kimozdulnál a négy fal közül? A hétvégédet tervezed? Egy maradandó élményre vágysz? Szerkesztőségünk tagjai olyan programötleteket hoznak, amelyeket saját barátaiknak is szívesen ajánlanának.
program

hirdetés

Candlelight Concerts

Szente Lulu, online marketing manager

Ha valami igazán különleges és maradandó élményre vágysz, esetleg szeretnél élményt ajándékozni (akár a közelgő februári alkalomra, ami V betűvel kezdődik és „alentin” nappal végződik), ne keress tovább, megtaláltad a Candlelight Concerts gyertyafényes koncertjeit Budapesten. Nemrég jött velem szembe az egyik social media platformon, elsőre nem is a koncert, hanem a több száz, vagy talán ezer gyertya képe szippantott be a monitoron keresztül. Azonnal kattintottam: következő koncert, jegyvásárlás: Vivaldi: Négy évszak. Nem ez volt az első Négy évszak-élményem, viszont kétségkívül a legkülönlegesebb: közel ezer gyertya fényében úszott a bálterem, a zenészek a színpadon kis szigetként emelkedtek ki a gyertyák tengeréből. Az egész estét átjárta egyfajta meghitt, szinte időtlen hangulat, mintha egy 19. századi Bridgerton estélyre kaptam volna meghívást.

A Candlelight Concerts több mint száz városban kínál felejthetetlen zenei élményt világszerte, lenyűgöző helyszíneken, eddig több mint hárommillió látogatót számolnak a weboldaluk szerint. Az est széles skálán mozog a zenei műfajok között, az impulzív vásárlás után kicsit tovább böngésztem: legyen szó a klasszikus zene szerelmeseiről, vagy a jazz, a pop, a filmzene kedvelőiről, mindenki megtalálhatja a hozzá legközelebb álló stílust: a közelgő budapesti koncertek során olyan klasszikusok és modern művek csendülnek fel, mint Vivaldi, a Queen, vagy a Coldplay slágerei és Hans Zimmer filmzenéi a Sturcz Quartet és a Luminare String Quartet előadásában.

A budapesti koncertek exkluzív helyszíne a Corinthia Budapest lenyűgöző bálterme, melyet ezernyi gyertya meleg fénye varázsol felejthetetlenül hangulatossá, különleges atmoszférát teremtve az élménynek. A gyertyafényes környezet, a kiváló akusztika és a magával ragadó előadás felejthetetlen élményt adott. Számomra teljesen más szintre emelte a zenehallgatást és a komolyzenei koncertek élményét. A Candlelight Concerts koncepciója tényleg egyedi: a gyertyákkal borított, exkluzív helyszíneknek és koncertek tematikájának köszönhetően még több embert varázsolhat el a komolyzene világa és emelkedhet új szintre azok szerelmesei számára.

Kattints további információért! 

Legjobban a nőktől féltem

Guba Zsófi, social media manager

Január 21-én egy igazán különleges színházi előadáson vettem részt a Benczúr Ház Rendezvényközpontban. Horváth András Dezső Legjobban a nőktől féltem című darabját láthattam Dékány Barnabás előadásában, Deés Enikő színpadi alkalmazásában és Georgita Máté Dezső rendezésében. Az este olyan élményt adott, amely még sokáig velem marad.

Az előadás egy fiatal férfi történetét meséli el, akinek huszonnégy óra alatt teljesen megváltozik az élete: a szüzesség elvesztése és egy életveszélyes támadás traumája összefonódik benne, és hosszú évekre meghatározza a nőkhöz és saját magához való viszonyát. A darab kendőzetlen őszinteséggel beszél a férfi szexualitás és identitás kérdéseiről, egy olyan tabutémáról, amelyről ritkán esik szó, pedig nagyon is fontos lenne. A modern feldolgozás, a vizuális elemek és a zenei kíséret együtt teremtettek egy olyan erőteljes atmoszférát, amely tökéletesen illeszkedett a történet érzelmi mélységeihez. Dékány Barnabás játéka magával ragadó volt: egyszerre humoros és fájdalmas, tele öniróniával, mégis rendkívül hiteles. A színpadon egy olyan karakter rajzolódott ki, akit mindannyian ismerünk – akár magunkban, akár másokban.

Bár ez egy bemutató előadás volt, a profizmus minden pillanatban érezhető volt. Az alkotók szívüket-lelküket beletették ebbe a produkcióba, és az előadás őszintesége, ereje minden nézőt mélyen megérintett. Az epizodikus szerkezet ellenére a darab egységes egésszé állt össze, és egy olyan történetet mesélt el, amely sokáig ott visszhangzik az emberben. Ha lehetőségetek nyílik rá, mindenképp nézzétek meg ezt az előadást! Nem csupán szórakoztató, hanem elgondolkodtató és mélyen emberi is.

Kattints további információért! 

James Clear: Atomi szokások – hangoskönyv

Fejes Réka, vezető szerkesztő

Azelőtt nem éltem a hangoskönyvekkkel. Többnyire jöttömben-mentemben (tömegközlekedve), a négy fal között vagy valakire, valamire várva olvasok. Ráadásul szeretek előre- vagy visszalapozni, szövegrészeket megjelölni. Aztán úgy alakult, hogy kaptam egy Voiz hangoskönyv pakkot szuper önfejlesztő olvasmányokkal. Nem volt szívem hagyni, hogy kárba vesszen a lehetőség, és csodák csodájára megtaláltam azokat az élethelyzeteket, amikbe tökéletesen illeszkedik a könyvhallgatás. Mielőtt nekiállnék főzni, mosogatni, teregetni, takarítani, már nyúlok is a telefonom után.

program

A véletlen ráadásul úgy hozta, hogy James Clear Atomi szokások című könyvével kezdtem, ezért az is nyilvánvalóvá vált, hogy amit csinálok, az voltaképpen egy szokás – a rend folyamatos fenntartásának – vonzóvá tétele. James Cleartől megtanultam, hogy minden szokás apró lépések sorozata, ezért sokkal kevésbé tűnik, nyomasztónak, hogy esténként időben kerüljek ágyba (mindig egy picit korábban), vagy hogy akkor is előtúrjam a fürdőruhámat, ha az adott pillanatban semmi erőt nem érzek magamban, hogy megcélozzam az uszodát (egyre jobban várom és egyre jobban élvezem a vasárnapi úszásokat). A hangoskönyvhallgatás pedig beépült a mindennapjaimba.

Felkészül: Greg McKeown: Lényeglátás!

Kiemelt kép: Canva

Tetszett a cikk? Ez is tetszeni fog!

Tetszett, inspirált? Oszd meg másokkal is!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn