Az Unexpected Red Theory azt mutatja meg, hogy a piros szín – ha kis és átgondolt mennyiségben kerül a térbe – képes karaktert adni neki és odavonzani a figyelmet, ahol arra szükség van.
Miért éppen a piros szín?
A színpszichológia és a Bonami szakértője szerint a piros figyelemkeltő, felmelegíti a teret és erőteljes érzelmeket vált ki. A kutatások azt mutatják, hogy az emberi szem a pirosat jobban érzékeli, mint bármelyik másik színt, így egy apró piros részlet is képes megváltoztatni a szoba összképét. Az „Unexpected Red Theory” stílus főleg a TikTok és a Pinterest világában kezdett elterjedni, dizájnerek, lakberendezők és otthonrajongók körében.
Váratlanságában rejlik ereje: ha okosan használod, kulcsfontosságú elemmé válhat a belső térben anélkül, hogy túlzóan elnyomná azt. Mutatjuk hogyan csináld!
Jóból is megárt a sok, ezért ezzel az árnyalattal óvatosan kell bánni. Teljesen felesleges rögtön az egész szoba falát vörösre festeni, ez nemcsak zavaró, nyugtalanító de is lehet, hiszen a piros szín azonnal magára vonhatja a figyelmet. Ezt a tulajdonságot természetesen előnyösen is kihasználhatjuk: egy élénkpiros bútor megfelelő elhelyezése akár rögtön az uralma alá vonja a helyiséget.
Használd kiegészítőként!
A piros kevés erőteljes tónust tűr meg maga mellett – feketével drámai hatást kelt, a fehéret és a szürkét viszont feldobja. Ha élénkebb színt szeretnél alkalmazni mellette, akkor mustársárgával, vagy türkizzel lehet a te kombinációd – a két szín párosa vibráló vidámságot hoz a terekbe. Egy vörös árnyalat a föld árnyalatoknak és a barna tónusoknak is jót tehet. Játékosan töri meg az egyhangúságot.
Mit jelent a váratlan piros trend?
Az Unexpected Red Theory vagyis a „Váratlan Piros Szín Megjelnése” egy újabb lakberendezési trend vagy dizájnelmélet, ami a meglepetésszerű piros használatára. A lényege, hogy egy-egy élénk piros elem (bútor, lámpa, képkeret, szobor, párna stb.) kerül egy másik semleges, harmonikus színvilágú térbe – és ez vizuálisan izgalmassá, dinamikusan teszi a helyiséget.
Bár az új irányzat révén kifejezetten trendi piros színt csempészni a lakásba, ügyelj arra, hogy a nyugalmi terekben valóban csak kis mértékben jelenjen meg. Energikussága miatt a hálószoba helyett a nappaliban sokkal találóbb – intenzitását semleges árnyalatokkal finomíthatod.
Fótok: Bonami
Tetszett a cikk? Akkor ez is tetszeni fog!
Kényeztesd magad bűntudatmentes vegán sushival