A tudatosságról
„Én azon az állásponton vagyok, hogy mivel az emberi kondíció adott – értem ez alatt az összes veszteséget, amik elkezdenek gyarapodni, ahogy az ember öregszik –, az egyetlen, amink maradt, az a tudatosság.”
Tisza Kata író
Az önismeretről
„Persze az önismeret nem egy befejezett folyamat. Nem olyan, mint egy lábtörés, hogy ha becsülettel végigfeküdted a hat hetet, akkor összeforrt a csontod. Az önismereti úton folyamatosan fejlődhetsz, de vissza is eshetsz, és sosem érsz a végére, hiszen folyamatosan változol, alakulsz, közben pedig új élethelyzetekbe kerülsz, új kihívásokkal kell megbirkóznod.”
Borbély Zsuzsa irodalomterapeuta
Az énidőről
„Egy hosszú, stresszes nap után nagyon ki tud kapcsolni, ha beállhatok a konyhába és főzhetek valami finomat. Ilyenkor minden nyűgömet és bosszúságomat el tudom engedni, mert világossá válik, hogy ezek mind mulandóak, az ételek okozta öröm viszont örök.”
Fiala Borcsa újságíró
A határhúzásról
„Ma már tudom, senki nem engedheti meg magának, hogy bárki kénye kedve szerint ráncigálja csak azért, hogy mások szeretetét, elfogadását kivívja.”
Tóth Vera énekesnő
A fogyasztói társadalomról
„Mert a fogyasztói társadalmat nem az érdekli, hogy mi a véleményem, mik a gondolataim. Az érdekli, hogy hogyan dolgozom – esetleg teljesen unalmas és értelmetlen munkakörben – és mennyit vásárolok az üzletekben.”
Dr. Máté Gábor orvos
A magabiztosságról
„Talán furcsán hangzik, hogy valaki egyszerre kételkedik önmagában, mégis magabiztos, de a kétely szerintem része a kritikus gondolkodásnak, hogy az ember megtanuljon különböző lehetőségeket mérlegelni, és hogy ne bízza el magát.”
Kepes András író
A párkapcsolatról
„Mindenkinek van nagyon-nagyon rossz, és mindenkinek van nagyon-nagyon jó időszaka. Alapvetően, hogyha szereted a másikat, akkor az elég alap ahhoz, hogy kitarts mellette. Emellett nagyon-nagyon sok kompromisszum kell ahhoz, hogy el tudjuk fogadni, a másik mit szeretne és mit nem szeretne, valamint tiszteletben kell tartani az elvárásait, a kéréseit úgy, hogy azért saját magadat se szorítsd teljesen háttérbe. És neki is tudnia kell, hogy te mit szeretsz és mit nem szeretsz.”
Erős Antónia műsorvezető
A belső hangról
„A neveltetésemből is adódik, hogy jó kislány módjára az erkölcsi normák mentén cselekedjek, így abszolút egy kiszolgáló attitűddel létezem a világban. És ebből sok nehézségem származik. Éppen ezért nekem az az egyik életfeladatom, hogy ebből ki tudjak mozdulni, hogy figyeljek saját magamra, meghalljam a belső hangjaimat, ki merjem mondani az igényeimet. Azt hiszem, ez a probléma a korosztályom sajátja, ami a neveltetésünkből adódik. A mai gyerekek többsége már másképp nő fel, már másképp gondolkozik és másképp áll a világhoz.”
Balsai Móni színésznő
A gyászról
„Van a fájdalomnak egy része, ami mindig velem marad, de ennek az érzésnek nem az a dolga, hogy elhalványuljon, hanem éppen az, hogy emlékeztessen rájuk és arra, hogy egyszer én is meghalok. Ezzel persze nem riogatni akarom magam, hanem tudatosítani, hogy most élek…”
Pokorny Lia színésznő
A népmesék erejéről
„Nagyon sokáig nem tudtam, hogy a mesék boldogságforrásként tudnak funkcionálni. Azt tudtam, hogy nagyon sok fontos egzisztenciális kérdésre képesek pontos választ adni, de hogy ezek között még a boldogság is ott van, erre csak néhány éve jöttem rá.”
Boldizsár Ildikó meseterapeuta
Szeretnéd, ha minden héten inspiráló idézetek landolnának a virtuális postaládádban? Görgess lejjebb, és iratkozz fel hírlevelünkre!
Borítókép: Vlada Karpovich / Pexels