Január 31-én a várkert adott otthont a minden eddiginél több érdeklődőt vonzó PlanAll Day – A tudatosság napjának. A közel ezer résztvevőt egy olyan önismereti útra invitáltuk, amelyen eredményes vállalkozók és szakmailag elismer előadók történetein keresztül járhatták körbe, mit jelent a siker.
PlanAll Day – A tudatosság napja
A siker nem csupán eredményekben mérhető, hanem abban, hogy hogyan találunk egyensúlyt az életünk különböző területei között, miközben önmagunkkal is harmóniában maradunk. A tudatosság napja tökéletes alkalom arra, hogy egy napra megálljunk, és reflektorfénybe helyezzük azt, ami a legfontosabb: az embert, aki minden eredmény mögött áll.
Az visszatérő esemény célja, hogy új nézőpontokat, gyakorlati eszközöket és inspirációt nyújtson azok számára, akik nemcsak eredményeket akarnak elérni, hanem tudatosan szeretnének fejlődni, és hosszú távon fenntartható életet élni. Az előadások és kerekasztal beszélgetések segítenek abban, hogy közelebb kerülj magadhoz, fejleszd belső erőforrásaidat, és megtaláld a valódi egyensúlyt a karrier, a kapcsolatok és a személyes céljaid között.
Utazás az önismeret erdejében
„Köszöntelek a Tudatosság Napjának titokzatos erdejében! Ma egy különleges utazásra hívlak téged: nem térképpel és iránytűvel, hanem a benned lévő tudásvágytól vezérelve. Képzeld el, ahogy belépsz az erdőbe. Körülötted hatalmas fák emelkednek, sűrű lombjuk alatt alig jut át a fény” – csendült fel a PlanAll Day narrátorának, Solecki Jankának a hangja, amely előadásról előadásra kísért bennünket a rendezvényen. Az idei tudatosság napja új, interaktív formátummal jelentkezett. A résztvevők a Tudatosság Erdejében tett, audiovizuális utazáson vehettek részt, amely során az útjukon társul szegődött neves szakemberek és sikeres vállalkozók történeteiből és vértezhették fel magukat a szakmájukban hasznosítható soft skillekkel.
Segítők az úton
Hogyan találhatunk olyan mentorokat, akik valóban segíthetnek nekünk a fejlődésünkben? Erre a kérdésre kereste a választ a rendezvény nyitó előadásán Szilágyi Gábor, a Remind és a PlanAll brand alapító-tulajdonosa és Sárospataki Albert, a Billingo Technologies Zrt. vezérigazgatója, akik a Bridge Budapest jóvoltából közösen vesznek részt egy árnyékprogramban.
Steigervald Krisztián generációkutató arra világított rá, miért működnek másképp a különböző generációk, és miért tűnik olyan nagynak a szakadék a X-esek és a Z-sek között a munkaerőpiacon?
Dr. Almási Kitti klinikai szakpszichológus előadása a siker pszichológiáját járta körül, rávilágítva arra, hogy a siker nem pusztán külső eredményekben mérhető, hanem egy belső utazás is egyben, amely során elengedhetetlen az önismeret fejlesztése.
Kepes András író, akit kollégái rendszeresen azzal ugrattak, neki csak megszületni volt nehéz, saját sikertörténetén vezetett végig bennünket, és rámutatott, hogy a siker talán nem is azt takarja, amire a legtöbben gondolnánk.
Litkai Gergely humorista fergeteges előadása elgondolkodtató és szellemes módon boncolgatta a „tudatosság”, a „belső béke” és az „egyensúly” fogalmát, a mindennapi élet abszurditásaira és a siker mögött rejlő valóságra fókuszálva. Balogh Petya és Balogh-Mázi Maja pedig kísérletet tettek arra, hogy megfogalmazzák, vajon az ország legsikeresebb startupper-befektető párosa hogyan képes megteremteni az egyensúlyt úgy, hogy nem csak a magánélet, hanem közös a küldetésük is összeköti őket.
A kerekasztal vállalkozói és vezetői
Mi kell ahhoz, hogy egy álomból kézzelfogható valóság legyen? Az Álomból valóság, történetek, amelyek inspirálnak című kerekasztal-beszélgetésen olyan emberek osztották meg történeteiket, akik szenvedéllyel és kitartással építettek fel ma már sikeres vállalkozásokat és szervezeteket. Őszintén beszéltek az indulás nehézségeiről, a mélypontokról és azokról a pillanatokról, amikor úgy érezték, feladnák – de mégis továbbmentek.
Zolnay Judit üzleti és vezetési tanácsadó, Pap Sára, a Tejmadár alapító-tulajdonosa, Szabó Balázs, a HOLD Alapkezelő vezérigazgatója, Lakatos Zsófia, az Emerald PR alapítója, Csermely Ákos producer, Fazekas Bálint, Vöröskő Kft. tulajdonos-ügyvezetője és Pistyur Veronika, a Bridge Budapest alapító-ügyvezetője elmondták, hogyan küzdötték le az akadályokat, amelyek szakmai pályafutásuk során eléjük kerültek, miként tartották életben a hitüket és az álmaikat, és hogyan váltak példaképpé mások számára.
A nap második kerekasztal-beszélgetésén női vezetők beszéltek arról, hogyan értek el kiemelkedő sikereket egy kihívásokkal és elvárásokkal teli világban. Musch Rozina coach vezetésével Ludvig Orsolya, a Libri és Bookline marketing és kommunikációs igazgató, Hajagos Rita, a Red Lemon Media társtulajdonosa, Hámori Barbara producer, Ember Csilla, a ChillEvents alapítója és Csikesz Erika, a TV2 Média Csoport értékesítési és digitális igazgatója beszélgettek arról, milyen kihívásokkal kellett szembenézniük életük során, és hogyan találtak rá az egyensúlyra szakmai- és magéletünkben.
A nap folyamán az inspiráló előadások és elgondolkodtató kerekasztal-beszélgetések bebizonyították: a siker mögött mindig ott áll az ember, aki soha nem adta fel.
2026-ban újra találkozunk!
Fotó: Schumy Csaba
Tetszett a cikk? Ez is tetszeni fog!